Doprava s kolem

Odkud a kam můžete na Cyklostezku Bečva přijet s kolem veřejnou dopravou?

AUTOBUSEM

Valašský cyklobus zajišťuje přepravu kol ze Zlína, Vsetína, Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm. Cyklobus Bečva zase vozí zájemce z Přerova, Lipníka a Hranic.

Ze Vsetína

Cyklobus na trase Vsetín – Ústí – Janová – Hovězí – Huslenky – Halenkov – Nový Hrozenkov – Karolinka – Velké Karlovice jezdí každou sobotu a neděli od 1. 5. do 28. 9. a má kapacitu 7 kol, která přepravuje za cenu 20 Kč/kus.

Ze Zlína

Autobusy na trase Zlín – Kostelec – Lešná ZOO – Lukov – Vlčková – Kašava – Držková – Troják – Tesák – Chvalčov – Bystřice pod Hostýnem jezdí každý víkend a svátek od 1. 5. do 28. 9. a jsou vybaveny nosiči na 7 jízdních kol, která přepravují za cenu 20 Kč/kus.

Na Cyklostezku Bečva se dostanete ze stanice Hošťálková, rozcestí Troják po cyklotrase 5035 směrem na Ratiboř. Čeká vás 12 km dlouhý sjezd k Bečvě.

Z Rožnova pod Radhoštěm

Autobusy ve směru na Pustevny, Bílou nebo Velké Karlovice jezdí z rožnovského autobusového nádraží po celý týden a od 1. 5. do 28. 9. jsou vybaveny nosiči na 7 jízdních kol, která přepravují za cenu 20 Kč/kus.

Z Valašského Meziříčí

Valašský cyklobus na trase Valašské Meziříčí – Zašová – Zubří – Rožnov pod Radhoštěm – Dolní Bečva – Prostřední Bečva – Pustevny – Horní Bečva – Bumbálka jezdí od 1. 5. do 28. 9. o víkendech a ve svátky a má kapacitu 7 kol, která přepravuje za cenu 20 Kč/kus.

Z Přerova, Lipníka nad Bečvou a Hranic

Linka 920093 Cyklobus Bečva jede na trase Přerov – Lipník nad Bečvou – Teplice nad Bečvou – Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm – Horní Bečva – Bílá, Bumbálka od 4. 6. do 30. 9. 2017. Spoj jede: pátky – od 7.7. do 25.8.2017, soboty – od 3.6. do 30.9.2017, neděle – od 4.6. do 27.8.2017. Maximální kapacita je 30 kol. Informace najdete na adrese společnosti Arriva nebo v městském infocentru v Hranicích, v Přerově pak v Informační kanceláři na autobusovém nádraží. Jízdní řád najdete na zde. Plakát ke stažení zde

Z Hranic a Hustopečí nad Bečvou

TJ Sokol Ústí zakoupil ke svým autobusům nový vozík na kola s kapacitou 40 kol a nabízí pravidelnou (ale i smluvní skupinovou) dopravu cyklistů s koly po Cyklostezce Bečva či do jiných míst dle přání zákazníka.

Pravidelná linka je vedena po trase Hranice (Šromotovo náměstí) – Hustopeče nad Bečvou (rozcestí) – Rožnov pod Radhoštěm – Horní Bečva – přehrada – Bumbálka.

Další informace podá a lístky prodá TIC Hranice.

VLAKEM

Cyklostezka Bečva je dobře dostupná vlakem v úsecích Valašské Meziříčí – Velké Karlovice, Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí – Přerov. S kolem můžete cestovat jako se spoluzavazadlem nebo takzvaně v úschově během přepravy.

Další informace:

Tel.: 840 112 113
www.cd.czwww.idos.cz